Zlot1 2019

Aktualności

Erasmus +

Złoto Mistrzostw Województwa w Bowlingu dla dziewczyn z II LO

Mistrzynie Gdańska, waleczna piątka II LO, zwyciężyła w Finale Wojewódzkim Międzyszkolnych Mistrzostw Bowlingowych pokonując drużynę z Wejherowa, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3.

  IMG 0973

 fotokronika

Od 2004 roku był to zespół niepokonany, aż do dnia dzisiejszego. 29 stycznia w kręgielni U7 Gdynia, o wejście do ścisłego finału walczyły ze sobą zespoły, które spotkały się rok temu w rywalizacji Mistrzostw. W pierwszym meczu II LO rywalizowało z XIV LO z Gdyni. Natomiast druga walka o finał toczyła się pomiędzy ZSP 3 z Wejherowa, a naszymi sąsiadami XIX LO z Gdańska. Nasze dziewczyny poradziły sobie znakomicie, wygrywając z teamem gdyńskim różnicą 300 punktów, tym samym awansując do walki o miejsce pierwsze. Złotka nieoficjalnie pokonały finałowe rywalki na punkty już w pierwszym pojedynku, przewagą 20 punktów. Wynik ten jednak nie miał wpływu na rywalizację, ale pozwolił uwierzyć, iż złoty medal jest w zasięgu ich rąk. Bezpośredni pojedynek  trwał, aż dwie godziny. Do ogłoszenia wyników obie drużyny czekały w napięciu, nie wiedząc kto zwyciężył w turnieju. Dopiero po wręczeniu medali za tytuł Mistrzostw Gdańska, organizatorzy podsumowali rywalizację Mistrzostw Wojewódzkich. Różnicą trzech punktów tytuł Mistrzyń trafił na ręce dziewczyn z II LO. Były okrzyki radości i niedowierzania, że udało się pokonać zespół, który był pewny siebie, nie licząc się z tym, iż tytuł najlepszych w województwie zostanie im odebrany. Motywacja i mobilizacja na przyszły rok jest teraz dużo wyższa. Jak to mówią sportowcy, trening czyni Mistrza. A więc chwila na odpoczynek a potem trening, trening i jeszcze raz trening.
Serdecznie gratulujemy ;-)
Złoty team: Aleksandra Antoszewska (1C), Dominika Firgolska (1C), Paulina Pawlak (1C), Kamila Ćwiklińska (2F), Magdalena Szykuła (3F), opiekunem jest prof. Joanna Bednarska