Zlot1 2019

ikona1x

ikona2x

ikona3x 1

Aktualności

Erasmus +

Zakończenie Roku Szkolnego Klas Trzecich

„Szczęśliwej drogi już czas rozbrzmiewające przy akompaniamencie skrzypiec i gitar w sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego sugerować mogło tylko jedno - uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów. Uroczystość, przygotowana przez panie mgr Grażynę Nuszel i mgr Marzenę Brodowicz, poprowadziła dwójka uczniów z klas IIE i IIF: Zuzanna Zborowska i Józef Kucharski.

IMG 8853

Po wniesieniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrał pan dyrektor Waldemar Nocny. W krótkim wystąpieniu podziękował wszystkim tegorocznym absolwentom za sumienną i ciężką pracę przez trzy lata nauki, a na koniec życzył im powodzenia podczas czekających ich wkrótce egzaminach maturalnych i przemyślanych wyborów na przyszłość, kwitując to słowami: „jeśli w pewnym momencie życia nie będziecie wiedzieli, co robić, zachowujcie się przyzwoicie – prosta rada.

Następnie, w bardzo uroczystej atmosferze zostały wręczone nagrody wszystkim tym absolwentom, którzy szczególnie wyróżnili się osiągając bardzo wysokie wyniki w nauce i zdobywając wysokie miejsca w licznych konkursach, w których brali udział. Najważniejszym wyróżnieniem w naszej szkole jest Nagroda Patrona dr. Władysława Pniewskiego, w tym roku zdobyła ją uczennica klas IIIC Magdalena Mastykarz , zaś nagrodą Dyrektora został wyróżniony Jakub Schönnagel z IIIA. Jednocześnie pan Dyrektor podziękował dwójce rodziców, pani Elżbiecie Kusztal i panu Sławomirowi Żygowskiemu, za szczególną pomoc w przygotowaniu tegorocznej Studniówki.

Równocześnie nauczyciele wychowania fizycznego, panie mgr Grażyna Nuszel, mgr Wioletta Bejger i mgr Joanna Bednarska, przyznały swoje nagrody wyróżniającym się sportowcom naszej szkoły. Przy akompaniamencie gitar i skrzypiec grających melodię do We are the champions, wręczono licznie reprezentującym różne dyscypliny sportu absolwentom medale i statuetki za ich osiągnięcia sportowe. Najpopularniejszym sportowcem szkoły okazał się Michał Siess z IIIF.

Następnie ponownie głos zabrał pan Dyrektor wyróżniając klasy, które osiągnęły najwyższe średnie. Tegorocznym mistrzem została klasa IIIA ze średnią 4,62(!). Na koniec oficjalnej części uroczystości głos zabrała tegoroczna laureatka Nagrody Patrona Magdalena Mastykarz i w imieniu wszystkich tegorocznych absolwentów podziękowała Gronu Pedagogicznemu i Dyrekcji szkoły.

Oficjalną część uroczystości zakończyła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego dziękując wszystkim tym spośród absolwentów, którzy z ogromnym zaangażowaniem pracowali przez dwa, a czasem trzy lata w samorządzie szkolnym, byli to „Bartek" Baton Czarnecki – były przewodniczący SU, muzyk i magik, Marta Tytyk, Katarzyna Pasierbiewicz, Krzysztof Pasek, Kamil Krella, Jakub Redlarski, Żaneta Bielecka, Paweł Jakuszyk, Marek Frączek, Aleksandra Wójcik, Zofia Urba, Marcin Filipkowski, Marcin Gracek oraz Adrian Potarowicz, który odtańczył i zaśpiewał piosenkę pt. „Za ciasne dżinsy ze wsparciem niemal całej sali.

Pożegnanie klas trzecich w naszej szkole zakończyła część artystyczna. Najpierw zobaczyliśmy taniec orientalny wykonany przez Julię Winkel z IIIA, następnie zespół muzyczny zaśpiewał dwie piosenki – „Ale to już było” oraz „Ważne są tylko te dni...”, w trakcie których, zgromadzeni na sali mogli śledzić wyświetlaną na dużym ekranie prezentację Szymona Kamińskiego z IE, pokazującą naszych absolwentów w trakcie trzech lat ich nauki w szkole w różnych zabawnych sytuacjach. Po czym Maciej Głowacki z klasy IIIA, w otoczeniu starych książek, wyrecytował, robiący spore wrażenie, wiersz niezapomnianej Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”. Całość została zakończona przejmująco zaśpiewaną przez duet dziewcząt z klasy IB, Julię Romanowską i Ksenię Lewosiuk, po rosyjsku pieśnią „Ja soldat” i krótką „impresją filmową” ilustrującą wyróżniony w Szkolnym Konkursie Literackim wiersz „Mathematica” Bartka Horisznego z IIIA.

Koniec spotkania umilony został drobnymi prezentami dla trzecioklasistów od młodszych kolegów i koleżanek – każdy z tegorocznych maturzystów dostał przypinkę z rysunkiem naszej szkoły i napisem „absolwent 2013 II LO Gdańsk. Mimo że żegnaliśmy tego dnia cały rocznik wspaniałych absolwentów, wszyscy wychodzili z sali uśmiechnięci.

zdjęcia