Zlot1

Festiwal Literatury i Teatru between.pomiędzy

15 maja uczniowie klasy IB mieli okazję uczestniczyć w VIII Festiwalu Literatury i Teatru between.pomiędzy w Teatrze na Plaży w Sopocie.

Wysłuchaliśmy niezwykle interesujących wykładów prof. Davida Malcolma, dr Moniki Szuby oraz dr Tomasza Wiśniewskiego (wykładowców Uniwersytetu Gdańskiego), w trakcie których poznaliśmy między innymi prawdziwy tytuł powieści o Robinsonie Crusoe, dowiedzieliśmy się, że wszystko ma swoje drugie dno i nic nigdy nie jest pewne, zwłaszcza jeżeli mówimy o literaturze i sztuce.

Następnie, po krótkiej przerwie czekało nas spotkanie z Antonim Liberą – sławnym tłumaczem dzieł Samuela Becketta i autorem takich pozycji literackich jak Madame, czy tomu opowiadań Niech się panu darzy. Pan Libera opowiedział nam o przebiegu swojej kariery oraz zdradził powody, które skłoniły go do napisania jego pierwszej książki. Zaszczycił nas również odczytaniem na głos swojego opowiadania, zakończyliśmy spotkanie wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.

Ostatnim punktem naszego wyjścia był udział w happeningu Martina Blaszka i studentów gdańskiej anglistyki „Działająca. Całość”, który przedstawiał interpretację dzieł Samuela Becketta. Wymagał on jednak wcześniejszego zapoznania się z twórczością artysty i mimo swojej otwartej formy, nie był w przekazie kompletnie oczywisty.

Between.pomiędzy to festiwal, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Przemawia on przede wszystkim do osób obytych z literaturą, lecz zadowoli również każdego jej entuzjastę i sympatyka.

Julia Czaja kl.1b

zdjęcia