Zlot1

Uroczyste zakończenie roku w klasach trzecich

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich odbyło się 28 kwietnia. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał pan dyrektor, Waldemar Nocny. Przywitał zaproszonych gości, pracowników szkoły oraz uczniów. Szczególne słowa uznania skierował do  rodziców, dziękując za okazane wsparcie i zaangażowanie. W krótkim wystąpieniu podziękował wszystkim tegorocznym absolwentom za sumienną i ciężką pracę przez trzy lata nauki, a na koniec życzył im powodzenia podczas czekających ich wkrótce egzaminów maturalnych.

Następnie, w bardzo uroczystej atmosferze, zostały wręczone nagrody wszystkim absolwentom, którzy szczególnie wyróżnili się, osiągając bardzo wysokie wyniki w nauce,  w sporcie, w Lidze Matematycznej i Chemiczno - Fizycznej oraz wyróżniając się w pracy na rzecz innych jako wolontariusze.

Najważniejszym wyróżnieniem w naszej szkole jest Nagroda Patrona dr Władysława Pniewskiego, ufundowana przez Rade Rodziców. W tym roku zdobyła ją uczennica klasy 3E Natalia Wojciechowska a wręczył ją pan Dariusz Grabowski – przedstawiciel Rady Rodziców.

Nagrodą Dyrektora Szkoły został w tym roku wyróżniony Dawid Król uczeń klasy 3C  Oprócz nagród był też czas na pożegnania i podziękowania. Szczególne podziękowania uczniowie klas trzecich kierowali do swoich nauczycieli. Przy dźwiękach specjalnie dla nich dedykowanej piosenki „Castle on the Hill”, w wykonaniu Aleksandry Malkowskiej z klasy 2f i Zuzanny Kocińskiej  z klasy 2B, wręczyli wychowawcom symboliczne bukiety kwiatów. Od młodszych koleżanek i kolegów z klas drugich każdy tegoroczny maturzysta otrzymał przypinkę z napisem ,,Jeszcze tylko matura i zaraz wakacje”.

Na koniec oficjalnej części uroczystości głos zabrała laureatka Nagrody Pniewskiego, Natalia Wojciechowska, która podzieliła się z nami wspomnieniami z trzech lat nauki w naszej ,,Dwójce” oraz w imieniu tegorocznych absolwentek i absolwentów podziękowała Gronu Pedagogicznemu i Dyrekcji Szkoły.

Pożegnanie klas trzecich w naszej szkole zakończyła część artystyczna. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, instrumentalne, recytatorskie i taneczne.

Najpierw usłyszeliśmy  piosenkę „That’s life” w wykonaniu Klaudii Wojnarowskiej z klasy 3B z zespołem uczniów z klasy 2E Kubą, Michałem i Maćkiem.

W składance tańców latynoamerykańskich zobaczyliśmy Martę Kowalczyk z klasy 3B z partnerem Filipem Mason.

W dalszej części uroczystości usłyszeliśmy piosenkę pt. „II Liceum Ogólnokształcące”, do której słowa ułożyły: Antonina Jagiełło z klasy 1B oraz Aleksandra Malkowska z 2F, muzykę zaś skomponował Krzysztof Ławiński z klasy 1D i Aleksandra Malkowska, która ją zaśpiewała.

W trakcie uroczystości zgromadzeni na sali mogli śledzić wyświetlaną na dużym ekranie prezentację z obozu integracyjnego, na którym to obecni absolwenci byli w klasie pierwszej.

Na zakończenie uroczystości strofy wiersza „Do zobaczenia w dorosłym życiu” (T. Fiedorowicz), wyrecytowała Joanna Dąbrowska z klasy 1B, zaś Michał Sakłak z Kubą Kucharkiem z klasy 2E wykonali piosenkę „Ostatni raz z moją klasą”.

Uroczystość, przygotowaną przez panią profesor Grażynę Nuszel oraz klasę II E wraz z wychowawcą, poprowadziła dwójka uczniów: Paula Pawska z klasy 2E i Kacper Wilczkowski z klasy 2D.

Mimo że żegnaliśmy tego dnia cały rocznik wspaniałych absolwentów i absolwentek, wszyscy wychodzili z sali uśmiechnięci. Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie na długo w pamięci tegorocznych absolwentek i absolwentów.

Uczniowie, dzięki którym została przygotowana uroczystość:

Nagłośnienie:

  • Wojtek Nabożny (1c), Iwo Kwieciński (1d),Adrian Lucas (1d)

Dekoracja:

  •  klasa 1a  (kwiaty)
  • klasa 2e (litery)

Prowadzenie uroczystości:

  •  Paula Pawska (2e), Kacper Wilczkowski (2d)

Program artystyczny:

Piosenki:

  • „Castle on the Hill” – Zuzanna Kocińska (2b), Aleksandra Malkowska (2f)
  •  „That’s life” – Klaudia Wojnarowska (3d) z zespołem: Kubą Kucharkiem, Michałem Sakłakiem i Maćkiem Horisznym
  •  „Ostatni raz z moja klasą”- (2f)
  • „II Liceum Ogólnokształcące”- słowa: Antonina Jagiełło (1b) i Aleksandra Malkowska (2f)
  •  muzyka: Krzysztof Ławiński (1d) i Aleksandra Malkowska

wykonanie: Aleksandra Malkowska

Taniec:

  •  Marta Kowalczyk (2b) z partnerem Filipem Masalon

Recytacja:

- Joanna Dąbrowska (1b)

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy. 

zdjęcia