Zlot1 2019

Aktualności

Erasmus +

Finał Quizu Wiedzy o Szczepionkach STARBIOS2 2018

STARBIOS2 to Projekt Structural Transformation to Attain Responsible BIOSciences w ramach projektu Horizon 2020. Ideą projektu jest opracowanie i wdrożenie w wybranych instytucjach naukowych prowadzących badania w dziedzinie szeroko rozumianych nauk biologicznych, chemicznych i biotechnologicznych indywidualnych planów działania, umożliwiających zmiany strukturalne w zakresie odpowiedzialnych badań i innowacji. Odbiorcami tego przekazu mogą być nie tylko naukowcy i studenci ale również młodzież szkół ponadpodstawowych. Jedną z form popularyzowania nauki są konkursy. W takim konkursie - Quizie wiedzy o szczepionkach wzięła młodzież naszej szkoły. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 25 uczestników. Po bardzo wyrównanej walce z dogrywką do finału zakwalifikowało się troje zwycięzców etapu szkolnego:

Aleksandra Kopczyk z klasy II D, Julia Karczewska z klasy II D i Paweł Stangorra z klasy III C.

20 marca 2018r laureaci etapu szkolnego Quizu Wiedzy o Szczepionkach STARBIOS2 2018 w składzie Paweł Stangorra z klasy III C, Aleksandra Kopczyk i Julia Karczewska z klasy II D wraz z opiekunem Izabelą Stopą udali się na Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie gdzie w nowym budynku Miedzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed przy ul. Abrahama 58 odbył się  5 Finał Quizu Wiedzy o Szczepionkach STARBIOS2 2018 .

Po konkursie uczestnicy quizu uczestniczyli w wykładzie dr. Szymona Ziętkiewicza, który zastał zaprezentowany w technologii 3D "W świecie białek. Zależności między strukturą a funkcją". Następnie wszyscy uczestnicy zwiedzili nowy Wydział Biotechnologii UG i GUMed a następnie ogłoszono wyniki finału Quizu Wiedzy o Szczepionkach i wręczono nagrody zwycięzcom.

Drugie miejsce W Quizie Wiedzy o Szczepionkach STARBIOS2 2018 zajął uczeń naszej szkoły Paweł Stangorra. GRATULUJEMY!

zdjęcia