Zlot1 2019

Aktualności

Erasmus +

WYMIANA Z HISZPANIĄ

Wizyta uczniów II LO w San Sebastián 12-19.03.2018

W ramach wymiany z Instituto Zubiri-Manteo w San Sebastián grupa 16 uczniów pod opieką prof. Matuszkiewicz i prof. Walickiej odwiedziła to nadmorskie miasto i swoich baskijskich korespondentów. Spotkali się z przedstawicielami Rady Miejskiej w pięknym ratuszu, zwiedzili muzeum San Telmo i najważniejsze atrakcje miasta. Mogli podziwiać widoki roztaczające się z gór otaczających San Sebastián, nauczyli się tańczyć tradycyjne tańce baskijskie i poznali podstawowe zwroty w języku Basków. Pojechali również do Bilbao do muzeum sztuki współczesnej Gugenheima oraz na wystawę malarstwa F. Goyi.

Podczas pobytu realizowany był projekt „Sztuka miejska”, który polegał na obejrzeniu licznych rzeźb znajdujących się w przestrzeni miejskiej San Sebastián i wyrażeniu swoich odczuć związanych z odbiorem tej sztuki. Uczniowie nakręcili wideo, na którym przedstawili swoje wrażenia i opinie dotyczące oglądanych dzieł.

Czekamy teraz na przyjazd Basków, który będzie miał miejsce w dniach 23 – 30 maja. Mamy nadzieję, że będą oni równie zadowoleni z pobytu w Gdańsku, jak Polacy z wizyty w Donostii.

zdjecia