Zlot1 2019

Aktualności

Erasmus +

Mam talent

Szesnastego kwietnia bieżącego roku w naszej szkole odbył się konkurs talentów. Poziom zaprezentowanych umiejętności okazał się pozytywnym zaskoczeniem nawet dla tych, którzy już wcześniej nie wątpili w zdolności uczniów, objawiające się nie tylko w dziedzinie nauki. Przeważająca część uczestników zdecydowała się ujawnić talenty muzyczne – wśród nich znaleźli się również zwycięzcy konkursu, śpiewająca Aleksandra Malkowska oraz akompaniujący jej na akordeonie Tymon Kalich. W ogniu przygotowań do matury znaleźli czas na przygotowanie występu, który zdecydowanie wart był otrzymanej nagrody.

Zaraz za zwycięską parą uplasował się zespół złożony z Bartosza Migasa, Olgierda Granatowicza, Kacpra Polaczka i Marysi Banach, dając kolejny godny zapamiętania popis umiejętności muzyczno – wokalnych. Trzecia nagroda przypadła Michałowi Sakłakowi, który dał się poznać publiczności jako wszechstronnie utalentowany śpiewak i gitarzysta.

Na wyróżnienia zasłużyły z kolei występy Zofiia Kunickia oraz Oliwia Gojżewska – żywiołowa tancerka i emanująca emocjami śpiewaczka.

Wymienione wyżej osoby to tylko drobna część uczniów, którzy zdecydowali się zabłysnąć przed społecznością Drugiego Liceum Ogólnokształcącego. Wszystkie pokazy, te nagrodzone i te, które jury było zmuszone pominąć, zapadną widzom tego szczególnego widowiska w pamięć – przynajmniej do następnego konkursu, który, miejmy nadzieję, będzie jeszcze bardziej obfitował w uzdolnionych uczestników.

zdjęcia