Zlot1 2019

Aktualności

Erasmus +

Obóz naukowy

W dniach 23-28.04.2018 odbył się obóz naukowy w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie, dla kas pierwszych i drugich profilu biologiczno-chemicznym i matematyczno-fizycznym.

Około godziny 11 obozowicze dotarli do Ośrodka Sportowego. Tam odbył się pierwszy wspólny wykład poprowadzony przez panią profesor Izabelę Stopę dotyczący budowy i działania mózgu. Zajęcia w kolejnych dniach odbywały się z podziałem na grupy. mat-fiz i biol-chem. Codziennie odbywało się łącznie 6 godzin zajęć, dla uczniów z profilu matematyczno-fizycznego. 3 godziny fizyki prowadzone przez dr. Mariusza Michalika oraz 3 godziny matematyki, które przez pierwsze 2 dni prowadziła prof. Barbara Mierzwińska, po czym została zastąpiona przez prof. Grzegorza Kulickiego, oraz dla profilu biologiczno-chemicznego 3 godziny chemii z prof. Małgorzatą Czaja i 3 godziny biologii z prof. Izabelą Stopa, która została zastąpiona przez prof. Teresę Grygielską.

Podczas zajęć obozowicze rozwiązywali liczne zadania z zakresu rozszerzonego i dowiadywali się wielu nowych rzeczy z wykładów, artykułów z czasopism naukowych. Odbył się niezapomniany spacer Doliną Chłapowską, który był zorganizowany dla uczniów profilu biologiczno-chemicznego od bardzo wczesnych godzin porannych. Między zajęciami uczestnicy obozu korzystali z zajęć na basenie, porannych rozbiegów i wieczornych zajęć na sali sportowej prowadzonych przez prof. Wiolettę Bejger.

Dnia 28.04.2018r. odbyły się konkursy: matematyczno-fizyczny oraz biologiczno-chemiczny podsumowujące cały obóz. Uczniowie w cztero i dwuosobowych zespołach rozwiązywali zadania na czas obejmujące zakres fizyki, matematyki, biologii i chemii. Około godziny 11.30 uczniowie wyjechali z dworca we Władysławowie pod opieką nauczycieli, kierując się w stronę dworca Gdynia Główna. Podróż trwała godzinę. Uczestnicy dotarli na miejsce o godzinie 12:30, skąd każdy udał się do domu. N. G. & D. Sz.