Zlot1 2019

Aktualności

Erasmus +

Piłka Siatkowa Plażowa

22 i 23 maja Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zorganizował zawody w Piłce Siatkowej Plażowej. Szkołę mogła reprezentować jedna para żeńska i jedna para męska.

Dziewczęta walczyły we wtorek na piaszczystych boiskach przy ul. Grunwaldzkiej 244. W trakcie zawodów dwukrotnie grały z zespołem V LO. W fazie grupowej pokonały koleżanki z piątki, niestety w najważniejszym meczu, o złoto, przegrały. Skład zespołu: Alicja Kawecka, Zuzanna Wolak, Wiktoria Wolnik. Trener: Grażyna Nuszel.

23 maja na plaży przy molo w Brzeźnie rozpoczęła się męska rywalizacja. Do turnieju zgłosiło się 9 zespołów z gdańskich szkół ponadgimnazjalnych. W wyniku losowania ustalono 3 grupy:

A (XXIV LO, VIII LO, OSS), B (V LO, ZSE, XIX LO), C (SOIO, II LO, ZSKW). Witek Klimas oraz Szymon Myśliński z łatwością wygrali spotkania w grupie C. Kolejne mecze także kończyły się satysfakcjonującym wynikiem 2:0 (OSS, V LO, XIX LO). Ostatnia potyczka ponownie z reprezentantami Ogólnokształcących Szkół Sportowych uplasowała nas na drugim miejscu.

Kolejny etap rozgrywek odbędzie się w Gdyni. Trzymamy kciuki

 

zdjęcia