Zlot1 2019

Aktualności

Erasmus +

Piłka siatkowa

 

13-nasta drużyna w Polsce

w rozgrywkach Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej

W dniach 31.05 – 03.06.2018 w Ostródzie odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Chłopców. W imprezie mogły startować zespoły, które w zawodach na szczeblu wojewódzkim wywalczyły miejsca na podium. Nasza reprezentacja jako wicemistrz postanowiła startować. Niestety trzon reprezentacji stanowią tegoroczni absolwenci, a ich osobiste plany pokryły się z terminem zawodów, więc Ostródy wyruszyliśmy w dziesiątkę. Dwugodzinna podróż minęła szybko i mimo upału nie dała się nam we znaki. Po zakwaterowaniu udaliśmy się zwiedzać miasto. Z niecierpliwością czekaliśmy na odprawę trenerów, aby dowiedzieć się jakich mamy przeciwników i jaki będzie system rozgrywek. Zgłoszone zespoły podzielono na dwie grupy, w której rozgrywano mecze „każdy z każdym”. Mecz składał się z trzech setów (dwa pierwsze do 25 punktów, ostatni do 15 punktów). Za każdy wygrany set otrzymywało się 1 punkt. Zebrane punkty wyłoniły liderów w grupach i decydowały o dalszych starciach z zawodnikami z drugiej grupy. Przez trzy dni zawodów rozegraliśmy osiem spotkań, zobaczyliśmy siatkówkę na najwyższym szkolnym poziomie i poznaliśmy rówieśników z całej Polski. To była dla Nas niezwykła przygoda, którą będziemy wspominać przez długie lata.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za pokrycie kosztów zakwaterowania, wyżywienia i dojazdu.

Dziękujemy firmie Robyg Grupa Deweloperska za sfinansowanie strojów sportowy zamówionych specjalnie na tą imprezę sportową.

Ukłony dla kibiców, którzy mimo upału i długiego weekendu towarzyszyli nam podczas zawodów.

Reprezentacja II LO wystąpiła w składzie: Witold Klimas – kapitan zespołu, Karol Jędrzejewski, Sebastian Lipski, Adam Jankowski, Kuba Branicki, Mikołaj Stempin, Stanisław Okoński, Kamil Ranachowski, Bartosz Migas, Patryk Ożóg. Trener prof. Wioletta Bejger

 

zdjęcia