Zlot1

Aktualności

Erasmus +

Lekkoatletyka

24 maja o 9.30 na stadionie lekkoatletycznym zmagania rozpoczęli uczniowie gdańskich szkół ponadgimnazjalnych. To ostatni sprawdzian umiejętności w roku szkolnym 2017/2018 i możliwość zdobycia punktów do klasyfikacji generalnej. Dziewczęta i chłopcy startowali w następujących konkurencjach: 100m, 400m, 800m, 1500m, 4x100m, skok wzwyż, skok w dal, pchnięcie kulą. Zarówno damska jak i męska reprezentacja II Liceum licznie stawiła się na obiekcie sportowym by zdobyć najwyższe laury. W konkurencjach biegowych mogło startować trzech zawodników ze szkoły na danym dystansie, natomiast w konkurencjach technicznych dwie osoby. W biegu na 100m ośmiu najlepszych zawodników z eliminacji startowało w finale. W pozostałych biegach o miejscu decydował uzyskany czas. W konkurencjach technicznych uczniowie mięli cztery próby i najlepsza decydowała o miejscu na podium. Troje najlepszych zawodników i zawodniczek w danej konkurencji otrzymało medale i dyplomy, pozostali cenne punkty dla szkoły. Na dziewiętnaście startujących szkół ponadgimnazjalnych nasze dziewczęta zajęły II miejsce. Panowie w klasyfikacji drużynowej LA uplasowali się na IV pozycji, na dwadzieścia startujących szkół.

Reprezentanci „Dwójki” nie zawiedli zdobywając wysokie lokaty w następujących konkurencjach:

• Zuzanna Barańska z klasy ID zdobyła I miejsce w biegu na 800m i awansowała do finałów wojewódzkich;
  • Alicja Glajch z IIC w biegu na 1500m zdobyła II miejsce;
  • Małgorzata Gulczyńska z klasy IB wywalczyła III miejsce w skoku w dal;
  • Żeńska sztafeta 4x100m, w składzie: Marta Plichta (IA), Anna Wojdyga (IC), Anna Pastuszko (IIA”), Małgorzata Kulczyńska (IB) uplasowała się na III miejscu podium; męska sztafeta zajęła IV miejsce. Skład zespołu: Nikodem Mazella, Mateusz Turzyński, Adrian Raulin, Dominik Dziadziuszko;