Zlot1 2019

Aktualności

Erasmus +

Baltic Sea States Subregional Co-operation

W dniach 9-12 września uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie organizowanym przez Urząd Marszałkowski w ramach międzynarodowych działań „Baltic Sea States Subregional Co-operation”

Reprezentanci z klasy 3B i uczestnicy projektu teatralnego "Bardzo wspólny świat" wraz z przewodnikiem pokazali przyjezdnej młodzieży z krajów nadbałtyckich okolice naszej szkoły, zastanawiali się wspólnie nad współczesnym znaczeniem słowa "solidarność" oraz towarzyszyli im podczas zwiedzania Europejskiego Centrum Solidarności. Jedną z głównych atrakcji projektu były zajęcia teatralne przeprowadzone przez dramatopisarkę i reżyserkę - Panią Ritę Jankowską, która już kolejny rok współpracuje z młodzieżą naszego liceum. Na zajęciach tych poprzez działania dramowo-teatralne uczestnicy integrowali się, wspólnie pracowali nad tematem biednego i bogatego miasta, dotykali własnych ograniczeń jak i przełamywali stereotypy dotyczące ubóstwa.

Cały projekt zakończył się we wtorek 12 września uroczystą galą w Filharmonii Bałtyckiej, gdzie nasi reprezentanci wraz z kilkoma członkami BSSSC przedstawili krótką etiudę teatralną na temat solidarności.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie Marzjan - Jeleńskiej oraz Panu Marianowi Pułtuskiemu za opiekę nad projektem oraz uczniom za ich zaangażowanie.

zdjęcia