Zlot1 2019

Aktualności

Erasmus +

BIWAK INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH 2018

W dniach 5-8 września 2018r. uczniowie klas pierwszych wyjechali na coroczny biwak integracyjny do ośrodka wypoczynkowego w Mauszu. Organizatorem obozu byli nauczyciele wychowania fizycznego, a atrakcje zapewniła nam firma eventowa IKA. W biwaku uczestniczyli również członkowie naszej szkolnej grupy filmowo-fotograficznej, odpowiedzialni za fotorelację całego wyjazdu. Uczniowie mieli okazję nie tylko po raz ostatni w tym roku się zrelaksować i przedłużyć wakacje o dodatkowe kilka dni, ale też mieli możliwość zintegrować się ze swoimi klasami, jak i zawrzeć znajomości międzyklasowe.

Pierwszego dnia pierwszoklasiści sprawdzili się zarówno w części sportowej jak i umysłowej, uczestnicząc w biegu na orientację, który tym razem przybrał trochę inną formę. Uczniowie zostali podzieleni na mniejsze zespoły ,których zadaniem było odtworzenie z klocków budowli ze zdjęć. Aby jednak utrudnić to zadanie, na owe klocki trzeba było zapracować, rozwiązując zagadki bądź zdobywając kody umieszczone na terenie całego ośrodka. Tego dnia na naszych uczniów czekały również warsztaty bębniarskie oraz zadanie fotograficzne ,,Uchwyć to’’. Wieczorem natomiast odbyło się przedstawienie klas pierwszych, podczas którego każda klasa miała zaprezentować swój hymn oraz flagę. Po tak intensywnym dniu przyszedł czas na mały odpoczynek, czyli wspólne ognisko, które było świetną okazją do poznania innych w luźniejszej atmosferze .

Drugiego dnia pierwszoklasiści wzięli udział w olimpiadzie sportowej. Na uczniów czekały m.in. takie konkurencje jak: mega-bierki, gladiatorzy, plaster sera, mega-piłkarze, latający dywan, segway i wiele innych. Po południu przyszedł czas na zadanie pt.,, Reakcja Łańcuchowa’’. Zadaniem głównym zespołów było skonstruowanie, przy wzajemnej współpracy, instalacji składającej się z ciągu elementów przypominających domino. Wieczorem natomiast pierwszoklasiści, przebrani w wylosowane wcześniej stroje tematyczne, zaprezentowali swoje układy taneczne, a następnie zaszaleli na dyskotece.

Trzeciego dnia odbyły się otrzęsiny klas pierwszych organizowane przez klasę 2E. Uczniowie po raz ostatni na tym wyjeździe mieli okazję zdobyć punkty dla swojej klasy, rywalizując w konkurencjach takich jak: kalambury, stworzenie sznuru z ubrań, odgadywanie tytułu piosenek i wiele innych. Następnie przyszedł czas na ogłoszenie wyników i zakończenie wyjazdu. Tegorocznym zwycięzcą okazała się klasa 1C, zdobywając tytuł ,,Najbardziej zintegrowanej klasy’’. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w organizowaniu otrzęsin w kolejnym roku szkolnym.

Natalia Chludzińska 1F

zdjęcia

hymny klasowe 2018